WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

15.03.2020

Ogoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu, 15 marca 2020 r.


Drodzy Parafianie!

 

1.   JESTEŚMY Z WAMI I DLA WAS W TYM SZCZEGÓLNYM CZASIE PRÓBY DLA KAŻDEJ I KAŻDEGO Z NAS! Jesteśmy dziećmi Bożymi i dzięki Jego łasce uświęcającej jesteśmy zanurzeni w Jego Miłości. Otrzymaliśmy od Pana Boga skarb życia, za które wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni. 

2.   KIERUJĄC SIĘ MIŁOŚCIĄ BLIŹNIEGO, ROZTROPNOŚCIĄ I POSŁUSZEŃSTWEM WOBEC ODGÓRNYCH ZARZĄDZEŃ usilnie zachęcamy wiernych do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19.

3.   PROSIMY GORĄCO: KAŻDĄ I KAŻDEGO Z WAS, KTO TYLKO MOŻE,  POZOSTAŃCIE W DOMACH PRZEZ NAJBLIŻSZE DWA TYGODNIE, DO NIEDZIELI 29 MARCA WŁĄCZNIE. Łączcie się z nami duchowo w modlitwie. Jeśli to konieczne, niech w Mszy świętej uczestniczą Ci, co zamówili intencję oraz najbliższa rodzina. Jak napisał nasz Metropolita: „Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku”.

4.    ZACHĘCAMY WAS DO KORZYSTANIA Z TRANSMISJI MSZY ŚWIĘTYCH W TELEWIZJI, RADIU I INTERNECIE oraz do przyjmowania Komunii świętej duchowej. A dla tych, którzy tego pragną KOMUNIA ŚWIĘTA BĘDZIE UDZIELANA DZISIAJ W DRZWIACH KOŚCIOŁA OD GODZ. 15.00 DO 15.30.  Prosimy podchodzić pojedynczo. Będzie można się wtedy także wyspowiadać. KOŚCIÓŁ BĘDZIE OTWARTY NA INDYWIDUALNĄ MODLITWĘ  DZISIAJ, 15 marca  od 15.30 do Mszy świętej wieczornej.  

5. OBOWIĄZUJĄ NAS PEWNE OBOSTRZENIA podczas uczestnictwa w EUCHARYSTII: w kropielnicy nie ma wody święconej, nie podajemy sobie ręki podczas znaku pokoju, komunii świętej udzielamy wyłącznie na rękę. 

6. ODWOŁANE ZOSTAJĄ: wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, niedzielne  Gorzkie Żale oraz piątkowe Drogi Krzyżowe. Nie organizujemy żadnych spotkań dla grup duszpasterskich. Nieczynna jest kawiarenka.

7.  KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNNA TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM USTALENIU Z PROBOSZCZEM.

8.  OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ JEST CODZIENNIE  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU OD GODZINY 18.20. W NIEDZIELE W GODZINACH MSZY ŚWIĘTYCH. SPOWIEDŹ NIE MUSI ODBYWAĆ SIĘ W KONFESJONALE, ALE MOŻE ODBYĆ SIĘ NP. W FORMIE SPACERU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU, O ILE WARUNKI POGODOWE NA TO POZWOLĄ. W RAZIE DESZCZU MOŻE ODBYĆ SIĘ W KAPLICZCE MATKI BOŻEJ OBOK KOŚCIOŁA. 

9.    W RAZIE JAKIEJKOLWIEK  POTRZEBY DUCHOWEJ, prosimy dzwonić na telefon Proboszcza: 604 089 963, lub kontaktować się mailowo: parafiaolszanica@gmail.com.

 

br. Cezary Pietras OFMCap, proboszcz